Pixel

W Calais powstała strefa buforowa dla ciężarówek

Francja

W Calais powstała strefa buforowa dla ciężarówek

We francuskim Calais otwarto strefę buforową dla pojazdów ciężarowych, która ma nie tylko usprawnić działanie portu, ale i zwiększyć bezpieczeństwo kierowców oraz zapobiec zniszczeniom czy kradzieżom ładunków. Na czterech hektarach rozmieszczono 15 pasów ruchu, mogących obsługiwać jednocześnie do 300 ciężarówek. Miejsca kontroli dopasowano do rodzaju ciężarówek oraz promowych przewoźników, a do samej strefy można zjechać bezpośrednio z dwóch autostrad: A16  i A26. 

Nowa organizacja ruchu ma usprawnić dojazd do punktów kontroli ciężarówek oraz ułatwić odpowiednim służbom kontrolę ładunków. Jednak w obliczu ciągłych problemów z uchodźcami - napadów na kierowców, prób wdzierania się do naczep, a nawet podpalania pojazdów - strefa buforowa zdaje się mieć ma jeszcze jedno ważne zadanie - przywrócenie w porcie spokoju i porządku.

Wkrótce mają zostać wprowadzone kolejne zabezpieczenia - monitoring, nowe ogrodzenie zabezpieczające oraz system sygnalizacyjny. Kierowców ciężarówek z pewnością ucieszy fakt, iż w porcie już działa darmowe Wi-Fi.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności