Pixel

Szansa na ujednolicenie opłat drogowych w Europie

Polska

Szansa na ujednolicenie opłat drogowych w Europie

Violetta Bulc, europejska komisarz ds. transportu, chce ujednolicenia systemu poboru opłat drogowych i zapowiada wznowienie prac nad wprowadzeniem w życie ustaleń dyrektywy w sprawie Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej (EETS). Zakładała ona wprowadzenie usługi umożliwiającej użytkownikowi drogi uiszczenie opłaty w sposób elektroniczny na wszystkich obszarach EETS za pomocą jednego urządzenia pokładowego (OBU).

Obecnie przejazd przez terytorium kilku państw skutkuje postojami na trasie na pobranie opłat i koniecznością posiadania na pokładzie pojazdu nawet kilku urządzeń OBU.

Komisja Europejska podczas majowej debaty, zajmie się kwestią naliczania opłat na autostradach. Dyskutowane będą kwestie naliczania opłat: czy korzystniejsze jest naliczanie abonamentu czasowego czy raczej opłaty powinny dotyczyć przejeżdżanych odległości. Gruntownej rewizji ma także ulec wprowadzona w roku 2004 dyrektywa EETS, która nie spełniła zamierzonych celów.

 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności