Pixel

Opłaty drogowe dla ciężarówek powyżej 7,5 t

Niemcy

Opłaty drogowe dla ciężarówek powyżej 7,5 t

Z dniem 1 października 2015 r. w Niemczech zacznie obowiązywać nowelizacja ustawy, na mocy której: wszystkie samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 t i większej objęte zostaną obowiązkiem opłat drogowych. Od 2005 r. obowiązują w Niemczech opłaty dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie 12 t i więcej. Opłaty mogą być automatycznie rozliczane poprzez DKV - za pomocą urządzeń pokładowych TollCollect, przez internet lub w punktach poboru opłat. Ponadto od 1 lipca 2015 r. myto dla samochodów ciężarowych zostało rozszerzone na kolejne 1100 km dróg federalnych.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności