Pixel

Nowe opłaty drogowe w Rosji i na Białorusi

Rosja

Nowe opłaty drogowe w Rosji i na Białorusi

Od listopada 2015 roku w Rosji będą obowiązywały opłaty drogowe dla samochodów ciężarowych powyżej 12 ton. Nowy system będzie działać w technologii GPS, zliczającej przejechane kilometry. 
W Rosji już rozpoczęła się rejestracja dużych przewoźników, których flota liczy ponad 300 ciężarówek o masie powyżej 12 ton. Od 15 października 2015 roku w kraju uruchomionych zostanie 130 dodatkowych punktów obsługi, w których będą mogli zarejestrować się wszyscy pozostali użytkownicy.
Rozszerzenie sieci płatnych dróg planuje również Białoruś. W obwodzie grodzieńskim planuje się rozszerzenie sieci płatnych dróg o 140 km. 
Opłaty za przejazd będą pobierane na autostradzie Р99 Baranowicze – Wołkowysk – Grodno oraz przy granicy z Polską (przez przejście Bieriestowica) i na prawie 3 kilometrach drogi Е28/М6 Mińsk – Grodno w okolicy Szczuczyna. 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności