Pixel

Niemcy: rozszerzenie myta dla pojazdów ciężarowych od 2018 roku

Niemcy

Niemcy: rozszerzenie myta dla pojazdów ciężarowych od 2018 roku

Od 2018 r. wszystkie drogi federalne na terenie Niemiec zostaną objęte opłatami za przejazdy samochodów ciężarowych o masie powyżej 7,5 t.

Bundestag zatwierdził rozszerzenie myta na wszystkich drogach federalnych na terenie kraju. W ten sposób sieć płatnych dróg w Niemczech powiększy się aż o 40 000 kilometrów - obecnie opłaty za przejazdy ciężarówek wymagane są jedynie na 13 000 km autostrad federalnych i 2000 km dróg krajowych. Przyjęta ustawa dopuszcza także możliwość ustanowienia dodatkowych opłat na mniejszych drogach, tak by kierowcy nie mogli ominąć przejazdu drogami płatnymi. Według szacunkowych obliczeń, zwiększenie myta podniesie wpływy do budżetu państwa nawet o 2 mld EUR w ciągu roku.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności