Pixel

Francja - stan wyjątkowy będzie przedłużony

Francja

 Francja - stan wyjątkowy będzie przedłużony

Trwają prace nad przedłużeniem obowiązującego we Francji stanu wyjątkowego o kolejne 3 miesiące - miałby on więc obowiązywać do 26 października 2016 r. Ma to związek z utrzymującym się najwyższym stopniem alertu antyterrorystycznego - po zamachach z 13 listopada w Paryżu oraz 14 lipca w Nicei.

Na granicach francuskich obowiązują wzmożone środki bezpieczeństwa. Należy liczyć się z kontrolami na drogach prowadzących do Francji oraz na terytorium całego kraju. Możliwe są także kolejki na samych granicach, zarówno przy wjeździe jak i wyjeździe z Francji.

Wzmocniona została ochrona i kontrola miejsc publicznych (środki transportu, centra handlowe, muzea, miejsca zgromadzeń publicznych). Władze porządkowe wzywają mieszkańców do zachowania szczególnej ostrożności w miejscach publicznych i sygnalizowania funkcjonariuszom policji potencjalnych zagrożeń. Mogą występować też utrudnienia w transporcie publicznym. MSZ sugeruje, by podróżni w miarę możliwości nie uczestniczyli w publicznych zgromadzeniach.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności