Pixel

EETS w końcu wejdzie do Polski

Polska

EETS w końcu wejdzie do Polski

Po kilkumiesięcznych pracach nad ustawą rzad uchwalił wprowadzenie w Polsce Europejskiego Elektronicznego Systemu Myta - EETS. Po podpisaniu przez prezydenta ustawa wejdzie w życie w ciągu kilku tygodni. 

EETS będzie działał w Polsce równolegle do krajowego systemu viaTOLL. Polscy spedytorzy będą  mieli możliwość poruszania się po płatnych drogach w kraju z systemem EETS. Na stronie GDDKiA odpowiedzialnej za pobieranie opłat drogowych, dostępna będzie lista wszystkich firm, które oferują usługi EETS oraz lista przedsiębiorstw, z którymi urząd podpisał umowy. Pieniądze pozyskane z opłat drogowych na terytorium kraju trafiają ostatecznie do GDDKiA. 

Zmiany te znacznie uproszczą życie firmom transportowym wykonującym przewozy na terytorium krajów objętych już systemem EETS. Przedsiębiorstwo otrzyma bowiem zbiorczą fakturę za dany okres.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności