Pixel

Za mandat zapłacisz także kartą płatniczą

Polska

 Za mandat zapłacisz także kartą płatniczą

17 maja br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy, który pozwoli na opłacanie mandatów przy użyciu karty płatniczej bezpośrednio na miejscu wykroczenia. 

Ustawa o zmianie ustawy – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia umożliwi Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Dzięki temu, ukarany będzie mógł od razu opłacić mandat na przykład kartą płatniczą. Przyjmujący mandat, decydując się na tę formę opłaty, poniesie koszty opłat bankowych. Jednocześnie dotychczasowe formy płatności pozostają nadal dostępne.

Nie wszystkie patrole Policji będą wyposażone w terminale. Do polskiej Policji trafi 2 tysiące terminali płatniczych, a kolejne stosownie do zgłaszanych potrzeb. Testy urządzeń rozpoczną się już wkrótce.

Według MSWiA wprowadzenie takiej możliwości zapłaty za mandat karny poprawi ściągalność mandatów, zwłaszcza od cudzoziemców.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności