Pixel

Wysokie kary za nadmierną prędkość

Litwa

Wysokie kary za nadmierną prędkość

Wśród kierowców najbardziej ucierpieć znów mają kierowcy ciężarówek. Każdy kilometr więcej niż dopuszczalna norma, to kilka euro kary. Przekroczenie prędkości o 10 km/h, które dotąd kończyło się pouczeniem, według nowych ustaleń będzie już karane mandatem. "Strefa buforowa" zostanie zmniejszona do jedynie 5 km/h. 

Za przekroczenie prędkości od 6-20 km/h trzeba będzie zapłacić za każdy przekroczony kilometr. Stawka będzie uzależniona od rodzaju pojazdu, bądź stażu kierowcy. Motocykliści, początkujący i kierowcy pojazdów o DMC powyżej 3,5 t. zapłacą po 3 euro, a pozostali kierowcy po 2 euro. Za znaczne przekroczenie prędkości grozi również utrata prawa jazdy. Za przekroczenie prędkości o 30-40 km/h początkujący i doświadczeni kierowcy mogą zostać pozbawieni praw jazdy na okres 3-6 miesięcy, o 40-50 km/h - na 12 miesięcy, za przekroczenie powyżej 50 km/h - nawet na 12-18 miesięcy.


Poniżej podajemy taryfikator mandatów dla kierowców ciężarówek:

przekroczenie prędkości o 6-20 km/h - mandat 3 euro za każdy kilometr,
przekroczenie prędkości o 20-50 km/h - mandat 5 euro za każdy kilometr,
przekroczenie prędkości do 40 km/h - mandat nie wyższy niż 160 euro,
powyżej 50 km/h - mandat w wysokości 450-550 euro.


Planowany termin przyjęcia zmian to 1 stycznia 2017 roku.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności