Pixel

Wciąż niespokojnie na europejskich granicach

Chorwacja

Wciąż niespokojnie na europejskich granicach

Uchodźcy wciąż przybywają do Europy. Utrudnienia na przejściach granicznych lub ich zamykanie mają miejsce w szczególności w tych krajach, które stanowią dla uchodźców drogę do Europy Zachodniej: w Serbii, na Węgrzech, w Austrii i Niemczech, a po zamknięciu granic węgierskich (gdzie za nielegalne przekroczenie granicy grozi kara więzienia) także na Chorwacji.

W pt w nocy (18 września) Chorwacja zamknęła do odwołania siedem z ośmiu przejść granicznych z Serbią i wstrzymała ruch pojazdów na drogach prowadzących do tych przejść.

Z dniem 22 września  Chorwacja częściowo znosi blokadę przejścia granicznego na granicy z Serbią. Przepuszczane będą ciężarówki przewożące łatwo psujące się towary. Blokada, nałożona w poniedziałek rano na przejście graniczne, spowodowała sięgające 15 km korki ciężarówek na przejściu Bajakovo-Batrovici na autostradzie Belgrad-Zagrzeb. Utrudnienia dotyczyły tylko samochodów ciężarowych. 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności