Pixel

Poważne utrudnienia na drodze tranzytowej kl.1 (1/11)

Słowacja

Poważne utrudnienia na drodze tranzytowej kl.1 (1/11)

Od października 2015 r. rusza remont Horelickiego mostu na drodze tranzytowej 1/11., a właściwie jego zburzenie i wybudowanie nowego.

Nie ma technicznych możliwości wybudowania mostu zastępczego. Zamknięcie wspomnianej drogi tranzytowej wiodącej z Polski przez niewielki odcinek Republiki Czeskiej i dalej w kierunku na Czadcę na Słowacji przewidywane jest na rok. Obecnie trwają intensywne prace w Ministerstwie Transportu Republiki Słowacji nad ustaleniem najwygodniejszej drogi objazdowej.

Cały ruch tranzytowy zostanie skierowany przez tunel Horelica. Jednak w sytuacji konieczności prac renowacyjnych w w/w tunelu lub większego wypadku drogowego we wnętrzu tunelu praktycznie dojdzie do całkowitego wstrzymaniu ruchu tranzytowego na tym kierunku.

Planując przejazd na południe Europy tą trasą należy liczyć się z utrudnianiami i dłuższym niż zwykle czasem przejazdu.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności