Pixel

Porady GDDKiA dla podróżujących po Polsce

Polska

Porady GDDKiA dla podróżujących po Polsce

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w trosce o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach, opublikowała na swojej stronie internetowej szereg praktycznych porad i wskazówek.

Serwis GDDKiA

Pomocnym narzędziem w planowaniu trasy przejazdu jest „Serwis dla Kierowców”, dostępny na stronie www.gddkia.gov.pl. W serwisie można znaleźć m. in.:

Jeśli w ostatniej chwili zmienicie trasę przejazdu lub macie utrudniony dostęp do zasobów internetowych, zawsze możecie skorzystać ze całodobowej ogólnopolskiej informacji drogowej GDDKiA 19 111. Pod tym numerem można uzyskać informacje o trasach przejazdu, bieżących utrudnieniach czy warunkach pogodowych. Jeśli jesteście już w drodze, pomocne w podróżowaniu są komunikaty wyświetlane na tablicach zmiennej treści, umieszczonych nad autostradami i drogami ekspresowymi. Warto je czytać! Na bieżąco umieszczane są na nich informacje o zatorach, konieczności zjazdów czy o ograniczeniu prędkości dla zachowania płynności jazdy i bezpieczeństwa podróżowania.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności