Pixel

Nowa interaktywna usługa dla podróżnych

Polska

Nowa interaktywna usługa dla podróżnych

Służba Celna oraz Straż Graniczna uruchomiły nową usługę, która pozwala podróżnemu przygotować się do wszelkich formalności, wymaganych przy odprawie celnej i granicznej na polskich przejściach granicznych. Interaktywne narzędzie, dostępne jest na portalu www.granica.gov.pl. 

Wybierając zakładkę "Jak przekroczyć granicę" i odpowiadając na kolejne generowane przez system pytania, można otrzymać szczegółowe informacje dotyczące danego przejścia granicznego oraz wykaz dokumentów niezbędnych do odprawy granicznej oraz celnej. Wirtualny przewodnik działa w języku polskim, a następnie usługa będzie uzupełniona o język rosyjski, niemiecki oraz angielski. Przewodnik dedykowany jest podróżnym przekraczającym granicę samochodem osobowym, autokarem lub pieszo.

Portal www.granica.gov.pl jest pierwszym portalem informacyjnym redagowanym wspólnie przez dwie służby i jednocześnie jedną z pierwszych w UE inicjatyw w tym obszarze. 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności