Pixel

MSZ ostrzega przed podróżami do Turcji

Turcja

MSZ ostrzega przed podróżami do Turcji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nadało Turcji trzeci w czterostopniowej skali poziom alertu. W związku z zamachem stanu w Turcji, który miał miejsce 15 lipca br. MSZ kategorycznie odradza wszelkich podróży do tego kraju do czasu ustabilizowania sytuacji.

Obywatelom polskim przebywającym aktualnie w Turcji zaleca się zachowanie najdalej idącej ostrożności, pozostanie w bezpiecznym miejscu, unikanie miejsc publicznych i wszelkich zgromadzeń. W związku z zaistniałą sytuacją mogą również pojawić się zakłócenia i przerwy w łączności telefonicznej i internetowej.Informacje na temat swojej sytuacji można zgłaszać do konsulów dyżurnych w Ambasadzie RP w Ankarze: (+90) 530 469 1261 oraz Konsulacie Generalnym RP w Stambule: (+90) 530 469 1881.

Zaleca się również bieżące monitorowanie sytuacji bezpieczeństwa w środkach masowego przekazu oraz na stronach urzędów w Ankarze.

20 lipca prezydent Turcji wprowadził na terenie całego kraju stan wyjątkowy, na okres co najmniej 3 miesięcy. W czasie jego obowiązywania należy zawsze mieć przy sobie dokument tożsamości - paszport lub dowód osobisty.

Jeśli planujesz podróż do Turcji bieżące informacje o stanie bezpieczeństwa oraz aktualizacje ostrzeżeń znajdziesz na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce "Ostrzeżenia dla podróżujących".

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności