Pixel

Komunikat MSZ w związku z wybuchami w Brukseli

Belgia

Komunikat MSZ w związku z wybuchami w Brukseli

W związku z serią wybuchów Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaktualizowało ostrzeżenie dla podróżnych. Informuje, iż Belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń (OCAM) podniosło 22 marca br. ocenę zagrożenia terrorystycznego dla całej Belgii do najwyższego, czwartego poziomu.
 
Lotnisko oraz drogi dojazdowe do portu lotniczego zostały zamknięte co najmniej do środy 23.03 do godz. 12.00. Przyloty na lotnisko Zaventem zostały przeniesione na inne lotniska, m.in. lotnisko Charleroi (60 km od Brukseli) i lotnisko Liège (120 km od Brukseli). Począwszy od godz. 16.00 przywracany jest transport publiczny, w tym metro i ponownie otwierane są dworce kolejowe - przy wzmocnionej kontroli. Władze nie apelują już o pozostanie w domach i miejscach pracy, jednak proszą o bezwzględne stosowanie się do poleceń służb bezpieczeństwa. Na granicach z Francją, Holandią i Niemcami wzmocniono kontrole.
 
OCAM na bieżąco analizuje sytuację bezpieczeństwa w Belgii.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności