Pixel

Kara za brak OC dla kierowcy i właściciela

Litwa

Kara za brak OC dla kierowcy i właściciela

Litwa przyjęła propozycje zmian dotyczących kar finansowych za brak ubezpieczenia OC pojazdu ciężarowego. Do tej pory karany mandatem był tylko kierowca. Teraz mandat w wysokości 60-120 euro zostanie nałożony także na właściciela pojazdu lub osobę odpowiedzialną za ubezpieczenie. Nie będzie miał znaczenia fakt, że właściciel pojazdu faktycznie nie uczestniczył w ruchu drogowym. W przypadku, gdy właścicielem ciężarówki jest kierowca, ukarany zostanie on tylko raz.

Pozwoli to ukrócić praktyki stosowane przez przewoźników, którzy właściwie nie ponosili odpowiedzialności za niedopełnienie obowiązku wykupu polisy.

Zmiany wejdą w życie od stycznia 2017 roku.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności