Pixel

Węgry zamykają granicę z Chorwacją

Węgry

Węgry zamykają granicę z Chorwacją

O północy z piątku na sobotę zamknięta zostanie 300-kilometrowa granica Węgier z Chorwacją w celu powstrzymania napływu imigrantów. Będzie to jednostronne zamknięcie granicy, możliwe dzięki nowym regulacjom prawnym przyjętym dziś przez parlament. Na granicy węgiersko-chorwackiej zostaną utworzone dwie strefy tranzytowe przy przejściach granicznych Beremend i Letenye, w których imigranci będą mogli składać wnioski o azyl, a przekroczenie granicy będzie możliwe tylko w wyznaczonych punktach. Na zmianę szlaków imigrantów szykuje się prócz Chorwacji także sąsiednia Słowenia.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności