Pixel

Uwaga na prywatne firmy holownicze

Słowenia

Uwaga na prywatne firmy holownicze

Zgodnie z obowiązującymi w Słowenii przepisami jeśli podczas przejazdu autostradą lub drogą szybkiego ruchu samochód ulegnie awarii i zostanie unieruchomiony, na awaryjnym pasie ruchu może pozostać maksymalnie przez dwie godziny. Po tym czasie zostaje odholowany na koszt właściciela.

W przypadku korzystania z usług prywatnych firm holowniczych warto ustalić koszty holowania przed realizacją usługi. Ustalenia te powinny mieć formę pisemną, zawierać informacje o docelowym miejscu holowania oraz całkowitą kwotę usługi. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień i przykrych niespodzianek. Dlaczego warto zadbać o dokument zwany delovni nalog? Bo koszty usług na Słowenii nie są prawnie regulowane. 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności