Pixel

Trendy w sposobie podróżowania na 2018 rok

Trendy w sposobie podróżowania na 2018 rok

Wraz z sylwestrem pożegnaliśmy 2017 rok. Wielu z nas oczami wyobraźni wybiega w przyszłość zadając sobie pytanie: jaki będzie rok 2018? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. My natomiast mamy własne przypuszczenia odnośnie tego, w jaki sposób będziemy spędzać urlopy w nowym roku. Dla wszystkich zmotoryzowanych i kochających podróże, mamy dobrą wiadomość. Trend na wycieczki samochodem jest coraz mocniejszy!

Podróże na własną rękę

Informacja ta nie spodoba się biurom podróży. Coraz więcej ludzi decyduje się na samodzielne zaplanowanie wakacyjnej wycieczki. Przewidywania na ten rok zakładają zwiększenie liczby turystów, którzy wybierają się w podróż własnym środkiem transportu. Cierpią na tym przede wszystkim biura podróży i współpracujące z nimi firmy transportowe oraz hotele.

Jedną z niewątpliwych zalet podróży własnym samochodem jest swoboda w zmienności obranego kierunku. W Europie coraz bardziej umacnia się trend, polegający na spakowaniu tylko najistotniejszych rzeczy do plecaka, napełnieniu baku i ruszeniu przed siebie. W ten sposób nie tylko zwiedzimy więcej miejsc, lecz także sama podróż do celu stanie się wakacyjną przygodą. Dobrze zorganizowane osoby potrafią zaplanować każdy nocleg z dużym wyprzedzeniem, natomiast osoby kochające spontaniczność mogą spędzić noc w samochodzie i potraktować to jako atrakcję, urozmaicając podróż poprzez wybieranie miejsca postojowego na skraju lasu czy w pobliżu jeziora. Szczególnie pomocne w tej formie spędzania wakacji będą, przeżywające drugą młodość, kampery! Te nieocenione pojazdy zastąpią pokoje hotelowe, kuchnie a nawet łazienkę. Idealne rozwiązanie dla osób, które łączą pasję podróżowania z miłością do czterech kółek.

Wycieczki objazdowe

Podróże na własną rękę to mimo wszystko większe ryzyko i pewne wyrzeczenie. Prowadzenie samochodu przez tak długi czas potrafi być bardzo wyczerpujące, wiedzą o tym najlepiej zawodowi kierowcy. A przecież wakacje są po to, by odpocząć! Co nam pozostaje w takiej sytuacji?

Z roku na rok na popularności zyskują wycieczki objazdowe, organizowane przez biura podróży. Zamiast spędzić tydzień w jednym miejscu, można przecież udać się w podróż po kilku krajach Europy. Podczas zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem, można dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zwiedzanych miejsc, których nie wyczytalibyśmy w papierowych przewodnikach. Osoby lubiące chodzić własnymi ścieżkami także będą zadowolone, ponieważ podczas takich wycieczek nie brakuje wolnego czasu na zakup niezbędnych pamiątek. Ponadto tego typu wyprawy często organizowane są w atrakcyjnych cenach, co dla wielu turystów jest główną motywacją. Wycieczki objazdowe to kusząca propozycja dla każdego podróżnika, który chciałby zwiedzić cały świat, lecz aby zrobić to dokładnie, brakuje mu na to czasu i funduszy.

W trasę nie swoim samochodem

Coraz więcej ludzi obierając cel wakacyjnej podróży, sugeruje się odległościami do pobliskich miejscowości, które przy okazji można zwiedzić. Na popularności zyskuje trend wypożyczania samochodów na miejscu. Doskonale sprawdzą się one w sytuacji, gdy spędzamy urlop za morzem, a chcielibyśmy we własnym zakresie zorganizować sobie wycieczkę objazdową po okolicznych miejscowościach. Konkurencyjność na rynku wypożyczalni samochodów w atrakcyjnych turystycznie miastach jest coraz większa, dlatego ceny takiej usługi z roku na rok maleją. To doskonała forma wypoczynku dla osób, które uwielbiają zwiedzać i jednocześnie nie znoszą zajmować miejsca pasażera.

Urlop all-inclusive to przeżytek

Każdy spędzający wakacje w egzotycznym miejscu spotkał się osobami, które widywał tylko podczas wydawanych posiłków i przy basenie. Trudno się też dziwić, niektórzy właśnie w ten sposób chcą odreagować stres związany z pracą i obowiązkami życia codziennego. Mimo to, coraz więcej turystów decyduje się na rezygnację z dóbr hotelowych. Chociaż wciąż silną grupę stanowią ludzie nie wychodzący poza obszar wakacyjnych kurortów, do świadomości turystów zaczyna przebijać się głos wewnętrznego odkrywcy, który zdaje się podpowiadać: za tym ogrodzeniem czeka przygoda!

Jednym z dominujących trendów związanych ze sposobem spędzania urlopu, jest rezygnacja z all-inclusive. To, co kiedyś traktowane było jako niemal wymóg, dziś staje się nie tylko ograniczeniem, lecz nawet wadą. Decydując się na all-inclusive często nie zdajemy sobie sprawy ile tak naprawdę nas omija. Koszt naszej wygody może wybiegać poza kwestie pieniężne. Kuchnia regionalna to nieodłączna część każdej kultury, zanurz się w jej bogactwach odwiedzając pomniejsze knajpki i klimatyczne restauracje.

Wykorzystaj każdą chwilę

Zawsze marzyłeś o podróży na drugi koniec świata? W tym roku zamierzałeś spełnić to marzenie, ale przeraża Cię długa podróż? Lot z przesiadką? Przekuj wady swojej podróży w zalety! Trend na tegoroczne wyjazdy zakłada planowanie ich w taki sposób, by wykorzystać każdą chwilę. Jeśli masz kilka godzin pomiędzy lotami, wypij kawę na mieście. A co jeśli w punkcie przesiadkowym znajdziesz się w wieczornych godzinach? Kup bilety na samolot następnego dnia! W ten sposób urozmaicisz swoją podróż. Przekonaj się jakim rytmem bije nocą serce miasta, prześpij się w hotelu, a nazajutrz ruszaj w dalszą drogę.

Podsumowanie

Tegoroczne trendy wakacyjne zakładają samodzielne planowanie wakacji i odbywanie podróży samochodami. Czy to oznacza, że będziemy świadkami schyłku branży turystycznej? Oczywiście, że nie! Osoby ceniące sobie wygodę lub te, które nie mają czasu aby samodzielnie dopiąć wszystkie kwestie związane z wyjazdem na ostatni guzik, wciąż będą korzystać z usług biur podróży. Zamiast tego w tym roku może pojawić się rekordowa liczba turystów, udających się w wakacyjną podróż na własną rękę. Przyznajcie sami, czy jest coś lepszego od niczym nieskrępowanej jazdy autem po Europie?;) Jeśli już teraz planujecie wyjazd na ferie, weekend majowy czy wakacje, zapoznajcie się z informacjami zawartymi w naszym serwisie. Znajdziecie tu przepisy drogowe obowiązujące we wszystkich krajach Europy, informacje o stanach dróg, utrudnieniach i wiele ciekawostek!

 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności