Pixel

Tiry nie wjadą co centrum Łodzi

Polska

Tiry nie wjadą co centrum Łodzi

Władze Łodzi podjęły decyzję o zakazie wjazdu do centrum miasta samochodów ciężarowych powyżej 12 t. Nadal będą mogły poruszać się jednak po jego obrzeżach. Zakaz nie może być bowiem wprowadzony na drogach krajowych i autostradach. Dozwolony będzie docelowy wjazd do   centrum, pod warunkiem posiadania stosownego listu przewozowego zawierającego dane o trasie przewozu, ładunku oraz adresie docelowym na terenie Łodzi. Wprowadzony zakaz ma na celu wyeliminowanie typowego ruchu tranzytowego. W związku z otwartą niedawno Wschodnią Obwodnicą Łodzi, biegnącą w ciągu autostrady A1, na której od października viaTOLL wprowadził opłaty, pojawiły się obawy, iż kierowcy chętniej mogliby wybierać przejazd przez centrum Łodzi.

Zakaz ma zostać wprowadzony 17 października 2016 roku. Niestety w chwili obecnej przy drogach dojazdowych do Łodzi brak jeszcze odpowiedniego oznakowania.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności