Pixel

Francja - możliwe utrudnienia w podróżowaniu

Francja

 Francja - możliwe utrudnienia w podróżowaniu

Akcje protestacyjne prowadzone są w związku z reformą prawa pracy. Do protestujących pracowników rafinerii dołączają przedstawiciele branż transportu publicznego i kolejowego.

Pomimo stopniowej poprawy sytuacji na zachodzie i północy Francji, brak dostaw paliwa nadal jest odczuwalny: wiele stacji benzynowych jest zamkniętych, do pozostałych ustawiają się długie kolejki, na niektórych paliwo może być reglamentowane. 

Ogólnokrajowe protesty mogą trwać nawet do połowy lipca.

Ambasada RP w Paryżu informuje, iż planowana na 4 czerwca krajowa manifestacja, może spowodować dodatkowe utrudnienia w przemieszczaniu się w obrębie stolicy.

Ulewne deszcze nawiedzające Francję w zeszłym tygodniu spowodowały liczne podtopienia, zalane zostały ulice, nastąpiły przerwy w dostawie prądu, a kilkaset tysięcy osób zostało ewakuowanych w bezpieczne rejony Paryża. Prezydent Francji, Francois Hollande, ogłosił stan wyjątkowy dla najbardziej zalanych obszarów. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności