Pixel

Słupki kontrolne przy niemieckich drogach federalnych

Niemcy

 Słupki kontrolne przy niemieckich drogach federalnych

Na przełomie 2016 i 2017 roku przy drogach federalnych pojawią się niebieskie czterometrowe słupki kontrolne. Do końca tego roku w każdym kraju związkowym pojawi się po jednym słupku – a po zakończeniu fazy testowej, pojawi się ich więcej.

Obecnie opłaty drogowe od samochodów ciężarowych powyżej 7,5 t pobierane są na 15 000 km autostrad i dróg federalnych. W połowie 2018 roku planowane jest rozszerzenie sieci płatnych dróg  o 40 000 km dróg federalnych.

Rząd Federalny Niemiec zlecił Toll Collect, operatorowi systemu poboru opłat drogowych, rozwój techniczny systemu, a niebieskie słupki to oczywiście tylko jeden z jego elementów. 

Do końca tego roku na w każdym kraju związkowym pojawi się najpierw po jednym słupku kontrolnym, by przetestować ich działanie. Od 2018 roku będą  sprawdzać na drogach federalnych, czy czy od samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej od 7,5 t zostały dokonane opłaty za korzystanie z dróg federalnych.

Kontrola będzie przeprowadzana także w sposób tradycyjny, w formie mobilnych kontroli na drogach federalnych.

Wykorzystywane dotychczas urządzenia pokładowe do automatycznego poboru opłat drogowych, będą mogły nadal być wykorzystywane. Procedura wykupu w systemie ręcznym zostanie rozszerzona o możliwość korzystania z mobilnej aplikacji na smartfony i tablety. W dalszym ciągu dostępny będzie wykup przez Internet. Sieć terminali do poboru opłat w systemie ręcznym zostanie uzupełniona o 1 100 urządzeń zlokalizowanych przede wszystkim przy przejściach granicznych i ważnych węzłach komunikacyjnych.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności