Pixel

Trwa policyjna akcja "Lewy pas"

Polska

Trwa policyjna akcja "Lewy pas"

Organizowana przez łódzką policję akcja, ma na celu walkę z kierowcami blokującymi lewy, tzw. szybki pas ruchu na autostradach i drogach ekspresowych. Akcja ma mieć głównie wydźwięk informacyjny i ma się przyczynić do upłynnienia ruchu.


Utrudnianie ruchu innym pojazdom i blokowanie pasa zgodnie z art. 90 kodeksu wykroczeń jest karane. Funkcjonariusz może wystawić za to mandat w wysokości 200 zł i nałożyć na kierowcę 2 punkty karne. Nieuzasadnione poruszanie się lewym pasem, przez długi czas mimo wolnego pasa prawego jest mimo wszystko trudne do udowodnienia. Policja musi udowodnić zaistnienie wykroczenia - konieczna jest długa jazda za takim pojazdem i udowodnienie, że prawy pas był w tym czasie wolny. 

 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności