Pixel

Przeprawa pod Martwą Wisłą otwarta

Polska

Przeprawa pod Martwą Wisłą otwarta

Tunel w Gdańsku pod Martwą Wisłą mierzy blisko 1.378 metrów i jest obecnie najdłuższym obiektem tego typu w Poslce. Na podwodną przeprawę składają się dwie nitki tunelu, z których każda ma po dwa pasy ruchu.

Dopuszczalna prędkość z jaką pojazdy mogą poruszać się w tunelu to 70 km/h, przy czym prędkość ta może być okresowo ograniczana np. z powodu dużego natężenia ruchu czy zatoru przy wyjeździe. Ruch pojazdów w tunelu będzie monitorowany całą dobę przy pomocy 120 kamer.


Inwestycja, która powstawała od 2011 r.  znacznie ułatwi życie okolicznym mieszkańcom, a także turystom, którzy będą mieli łatwiejszy dojazd do stadionu i na Westerplatte.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności