Pixel

Otwarto nowy most w Malborku

Polska

Otwarto nowy most w Malborku

Kierowcy mogą już korzystać z nowego mostu przez rzekę Nogat w Malborku, który otwarto 3 października 2016 roku. Pięcioprzęsłowa konstrukcja liczy 178,8 metrów długości. Na obiekcie znajdują się dwa pasy ruchu wraz z pasem do prawoskrętu oraz ciąg pieszo-rowerowy. Cała inwestycja o wartości 70,7 mln zł jest finansowana przez gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wybudowany most ma na celu bezkolizyjnie przeprowadzić ruch samochodowy i pieszy przez rzekę, rozładować korki przed wjazdem do miasta od strony Tczewa oraz poprawić bezpieczeństwo ruchu.

Inwestycja obejmuje także wykonanie dojazdów w ciągu drogi krajowej nr 22 i 55, przebudowę pobliskich skrzyżowań oraz budowę infrastruktury pieszo-rowerowej. Ta część inwestycji powinna zakończyć się najpóźniej w czerwcu 2017 r. 

Stara przeprawa przez Nogat została zamknięta, w celu przeprowadzenia remontu (wzmocnienia) istniejących nasypów dojazdowych. Przy okazji zamknięcia wykonany zostanie również drobny remont istniejącego mostu. W jego ramach przewiduje się wymianę nawierzchni jezdni.

 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności