Pixel

E-usługa umożliwiająca sprawdzenie punktów karnych już dostępna

Polska

E-usługa umożliwiająca sprawdzenie punktów karnych już dostępna

E-usługa umożliwiająca sprawdzenie ilości posiadanych punktów karnych jest dostępna za darmo na portalu obywatel.gov.pl. Konieczne jest jednak posiadanie profilu zaufanego (eGO), który potwierdza tożsamość e-użytkownika. Każdy kierowca ma więc dostęp do informacji wyłącznie o stanie swojego konta.

W obecnej formule usługi w rejestrze widoczni są tylko kierowcy posiadający 1-23 punków karnych. 

Informacyjny charakter e-usługi

Wydruk z systemu o ilości punktów karnych ma charakter informacyjny — nie jest to dokument urzędowy. Oznacza to, że sąd albo urząd może nie uznać takiego dokumentu (na przykład jako dowód w sprawie).

Dwa kanały informacji o punktach karnych

E-usługa to nowa, wygodna i darmowa forma uzyskania informacji, zwłaszcza gdy kierowca chce tylko upewnić się co do ilości posiadanych punktów karnych. Dotychczas każdy kierowca, który miał tego typu wątpliwości musiał fatygować się na komisariat policji, a za otrzymaną informację zapłacić. Ta forma informowania o punktach karnych pozostaje jednak utrzymana, gdyż tylko dokument wystawiony przez organy policji traktowany będzie jako urzędowe zaświadczenie o punktach karnych. Zaświadczenie wydawane jest po uiszczeniu stosownej opłaty.

Szczegółowe informacje o uzyskaniu informacji o punktach karnych, na posterunku policji jak i przez internet, znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności