Pixel

Ciężarówki pojadą szybciej

Dania

Ciężarówki pojadą szybciej

Ograniczenia prędkości dla ciężarówek poruszających się po duńskich drogach nie będą już tak restrykcyjne jak do tej pory. Duński parlament jeszcze w kwietniu zdecydował, że od lipca 2016 roku limit dopuszczalnej prędkości dla pojazdów ciężarowych poruszających się po obwodnicach miast zostanie podniesiony. Będą mogły jeździć z taką prędkością, jaką dopuszczają znaki drogowe. 

Dotąd ogólne ograniczenie prędkości dla ciężarówek wynosiło 50 km/h – niezależnie od oznakowania drogi, dopuszczającego jazdę do 60 km/h czy 70 km/h. 

Jeśli chcesz uzupełnić powyższe informacje, skontaktuj się z nami poprzez fanpage: facebook.com/autempoeuropiepl lub wyślij wiadomość na adres: kontakt@autempoeuropie.pl

Serwis Autem po Europie dokłada wszelkich starań, aby przekazywane informacje były rzetelne, zgodne ze stanem faktycznym i aktualne. Autem po Europie nie może jednak zagwarantować, że każda informacja spełnia te warunki, dlatego zastrzegamy, że serwis nie ponosi odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych informacji.

Więcej aktualności